Tonbullar Hazır Beton’dan inşaat ustalarına seminer

tonbullarhbseminer15 Haziran 2011

KASTAMONU – Batı Karadeniz Bölgesi hazır beton sektörünün önde gelen firması Tonbullar Hazır Beton ve İnşaat Malzemeleri şirketi, sosyal sorumluluk projelerine hazır beton sektörü çalışanlarına verdiği seminer ile devam etti.

Tonbullar, Kastamonu’da görev yapan hazır beton sektörü ustaları ve ekiplerine beton kullanımı ve kalitesi üzerine bilgilendirme semineri verdi. Susak Restoranda’ki seminere; Set Çimento Kalite Müdürü Kazım Demir, BASF Firması Karadeniz ve Ankara Bölge Müdürü Nuhay Özer, Wacker Neuson Firması Satış Koordinatörü Emre Yurtsever ve Kastamonu Üniversitesi MYO Müdürü ve Hazır Beton Teknolojileri Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hasbi Yaprak konuşmacı olarak katıldı.

Seminerde, inşaat ustaları ve beton ekiplerine; inşaatta beton kullanımında dikkat edilmesi gereken unsurlar, betonun kalıba yerleştirilmesi, vibratör kullanımı ve teknikleri, betonun kalıba yerleştirme sonrası bakımı konularında bilgi verildi. Seminere, Kastamonu ve ilçelerden gelen yaklaşık 100 inşaat ustası katıldı.

(CİHAN)