Kastamonu MYO, hizmet ve inşaat sektöründeki işçileri eğitiyor

1231666_535963803141953_1746127398_n11 Mayıs 2010

Kastamonu Üniversitesi Meslek Yüksekokulu (MYO)’nun ahşap endüstrisi, hizmet ve inşaat sektöründe çalışanların eğitim düzeylerini geliştirmeyi hedefleyen, “Tolew Projesi” etkinlikleri devam ediyor.

Proje amaçları doğrultusunda, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuz Ergin’in katılımıyla Kastamonu Üniversitesi 3 Mart Konferans Salonu’nda “Bilişim Teknolojileri” konulu bir seminer düzenlendi. Seminere proje ortakları Yapıkur İnşaat Sanayi Ticaret Ltd. Şti.,Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi Ticaret AŞ, SFC Entegre Orman Ürünleri San. ve Tic. AŞ, Tonbullar Hazır Beton ve İnş.Malz.San.Tic.Ltd.Şti., Zirve Güvenlik Temizlik Hizmetleri Ltd. Şti. ve yörede faaliyet gösteren, Bilsezerİnşaat Ltd. Şti. ve Kargı İnşaat Ltd. Şti’nin çalışanları, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Yrd. Doç. Dr. Oğuz Ergin seminerde, günümüzde kullanılan bilişimsistemleri ve teknolojilerinin gelişimi, bilişim teknolojilerinin iş ve sosyal hayata sağladığı kolaylıklar, yeni teknolojiler konularında bilgiler verdi. Proje kapsamında Kastamonu Meslek Yüksekokulu’nda şimdiye kadar sektör çalışanlarına “İletişim Becerileri ve Temel Bilgisayar Eğitimi” “İşçi sağlığı ve İş Güvenliği” konularında eğitimler verildi.

(CİHAN)